GENETEC Mission Control

GENETEC Mission Control™ ile güvenlik sisteminiz akıllı olay yönetimi ile kuruluşunuz için yeni düzey durum bilgisi, görselleştirme ve eksiksiz olay yönetimi yetenekleri sağlayan işbirliğine dayalı bir karar yönetim sistemidir. Güvenlik personelinin, zamanında bilgi akışı sağlayarak rutin görevler veya beklenmedik olaylar karşısında doğru kararı vermenizi sağlar.

Mission Control, binlerce sensör ve güvenlik cihazından verilerini toplayıp niteleyerek, en karmaşık durumları, olayları tespit eder ve güvenlik ekiplerine kuruluşunuzun için departmanlara göre süreçleri bildirir. Olay gereksinimlerini izleyerek yanıtlarında rehberlik eden basit olay ve alarm yönetiminin ötesine geçmelerini sağlar.

Tam Durumsal Zeka

Operatörler odaklanmadığı taktirde hatalar meydana gelebilir. Olay filtrelerini, yanıt prosedürlerini ve gerçek zamanlı güncellemeleri bir araya getirerek net kurallar ile bir eylem planı sunuyoruz.

Proaktif Operasyonel Planlama

Kapsamlı bir strateji olmadan, beklenmedik olaylar operasyonlarınızı bozabilir. Rollere dayalı olay yanıtı planlama ve bakım planlamamız, olası durumları tahmin etmenizi ve kaynakları proaktif olarak yönetmenizi sağlar.

Sistemler Arası İşbirliği

İster kamera bakımını, ister acil bir tahliyeyi yönetiyor olun, birden fazla ekip aynı olayda görevleri ve güncellemeleri paylaşabilir koordineli bir ilerleme sağlayabilir.

Sezgisel Kullanıcı Arayüzü

Entegre sistemler, arayüzleri aracılığıyla temel mimarilerinin karmaşıklığını ortaya koyma eğilimindedir. Mission Control ’ün birleşik yaklaşımı ile kullanıcı deneyimi sezgisel ve tutarlıdır.

Kapsamlı Denetim

Firmanız üretim sanayi veya kurumsal yapıya uygun olarak faaliyet gösteriyor olsun, denetim sırasında tam şeffaflık için sistem etkinlik günlükleri ve eksiksiz bir soruşturma raporu paketi sağlıyor.

Artan Personel Verimliliği

Rutin görevler ve yanlış alarmlar rahatsız edici olabilir. Otomatik iş akışlarıyla personelinizin daha karmaşık görevlere katkıda bulunmasına ve operasyonel verimliliğinizi artırmasına izin verin..

Karmaşık Durumları Anlayın

Güvenlik uzmanları gündelik zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır dikkatiniz ve kaynaklarınız için rekabet eden çok çeşitli uyarı ve bildirimleri yönetmeye çalışmaktadırlar. Güvenlik tehditlerini dikkat ederken, bakımınıza emanet edilen kişilerin ve nesnelerin güvenliğini izlemeye devam etmelisiniz. Yoğun bir operasyon merkezinde, günlük görevlere, geçici taleplere ve departmanlar veya paydaşlar arasında koordinasyon gerektiren rutin bakıma katılırken öncelikleri belirlenmek zor olabilir. Genetec Mission Control, tüm sistemlerde, cihazlarda ve sensörlere tam gözetim sağlayan işbirliğine dayalı bir karar yönetim sistemidir.

GENETEC Security Center platformuyla birleşik bir çözüm olarak sunulan Mission Control, bir alarm olduğunda operatörleri bilgilendirmekten daha fazlasını yapar. Tüm cihaz ve sensör girişlerinin konsolidasyonu ile başlayarak, bireysel alarmlar, olaylarla ve atanan önceliklerle ilişkilendirilir. Kılavuzlu prosedürler, görsel izleme ve işbirliği yetenekleri olan Mission Control, güvenilirliğin ve hızlı yanıt sürelerinin kritik olduğu organizasyonlarda ortak bir çalışma şekli sunar.

Kurallar motoru: Otomatik politika ve olay korelasyon analizinden yararlanabilirsiniz. Olaylar, önceden tanımlanmış kurallara göre takip ve raporlama imkanı sağlarsınız.

Harita güdümlü görselleştirme: Olayları, geliştikçe yönetmek için coğrafi konum ve dinamik harita tabanlı görünümler aracılığıyla izleyebilirsiniz.

İş Akışları: Yanıtları otomatikleştiren ve operatör yükünü azaltan karmaşık işleyişlere dayalı sistem yerine tanımlı eylemlerle tüm olayın yaşam döngüsünü bir kaç tıkla yönetebilirsiniz.

Raporlama: Önemli kanıtları anında yakalayın, olay yanıtı performansını izleyin ve kapsamlı denetim günlükleri sağlayın.

Standart çalışma prosedürleri (SOP): Personelinizi, olaylarda rehberlik eden ve politikaya uygunluğunu sağlayan önceden tanımlanmış dinamik SOP’ larla donatın.

Durumsal Zeka Sadeleştirmesi: Görev Kontrolü kullanıcı deneyimi, netlik ve odaklanma sağlayarak operatöre odaklanmıştır. En yüksek önceliğe sahip olaylar, belirsizlikleri ortadan kaldırarak müdahale politikalarına ve standart işletim prosedürlerine göre işlenir. Durumsal farkındalık, dinamik harita görünümleri, bağlamsal ayrıntılar ve gerçek zamanlı durum güncellemeleri ile oluşturulur. Mission Control arayüzü, operatörün tercihine bağlı olarak tek bir ekranda veya birden fazla ekranda planlama ve olay yanıtı için tüm ilgili verileri sağlar.

1- Etkileşimli haritalar: Coğrafi bilgi sistemi (GIS) haritaları, her türlü sensör veya cihazın konum izlemesiyle sizi güçlendirir, durumsal farkındalık yaratırken yanıt sürelerini hızlandırır.
2- Öncelikli olay listesi: Olaylar, öncelik ve diğer kriterlere göre sıralanabilir ve gruplandırılabilir, böylece operatörler görüşlerini özelleştirebilir.
3- Ortak karar yönetimi: Yaratılıştan çözüme kadar her olayı yönetin. Alt olayları devredin ve departmanlar arasında verimli bir şekilde işbirliği yapın.
4- Gerçek zamanlı güncellemeler: Etkileşimli ekran, bir çözüme doğru ilerledikçe her bir olay durumu için canlı bir güncelleme sağlar.Esnek dağıtım seçenekleri

Genetec Mission Control yalnızca minimum ek yük ve ilişkili maliyetlerle gereksinim duyduğunuz özellikleri dağıtmanızı sağlamak için çeşitli sürümlerde ve lisanslama kombinasyonlarında kullanılabilir. Önemli olan özellikleri seçin. İster temel görevleri otomatikleştirme ister birden fazla işlem merkezinde ölçeklendirilebilir tam özellikli bir sisteme ihtiyacınız olsun, Mission Control merkezi güvenlik yönetimine modüler bir yaklaşım sunar. Temel paket, GENETEC Security Center birleşik platformunun yanı sıra Mission Control ile politikanızı ve uyumluluk odaklı çalışma prosedürlerinizi uygulamak için eksiksiz bir araç seti içerir.

Standart Sürüm: Standart sürüm, standart işletim prosedürlerini (SOP) dağıtmak için gereken temel işlevselliği ve operatörlerinize ve amirlerinize olay yanıtı yönlendirmesini sağlar.

Enterprise Sürüm: Standart sürümümüzdeki her şeyi içerir ve Dinamik SOP’ler, iş akışı otomasyonu ve GIS destekli haritalar gibi gelişmiş küresel değerlendirme özellikleri ekler.

Uygun maliyetli bir lisanslama modeli seçin.
Hangi lisanslama modelini seçeceğinizden emin değilseniz, Standarttan Enterprise sürümüne geçtiğinizde ilk yatırımınızın tam olarak uygulandığından emin olun. Profesyonel Hizmetler ekibimiz, başlangıç gereksinimleri ve iş süreçlerinizin Mission Control içindeki iş akışlarına ve SOP’lere aktarılmasına yardımcı olabilir.

Sürekli lisans – sınırsız kullanım:
Başlangıç maliyeti alt senaryo modelimizden daha yüksek olmakla birlikte, havaalanları, düzeltme tesisleri ve yardımcı programlar gibi daha büyük dağıtımlarla, kalıcı lisans zaman içinde daha uygun maliyetli olabilir.

Abonelik lisansı – kullanıma dayalı:

Bu model, ortalama olay oranınıza, sensör sayısına ve öngörülen sistem kullanımınıza bağlıdır. Üniversite kampüsleri ve perakende mağazaları gibi düşük hacimli dağıtımlar için uygundur.