GENETEC Parking Management

Park alanınızda kimlerin olduğunu ve kimlerin olmadığını bildiğinizi düşünün. Güvenlik Merkezi AutoVu otomatik plaka tanıma (ALPR), park etme işlemini yönetmenize, trafik akışını optimize etmenize ve kayıtlı olanları belirlemenize olanak tanır. Park alanınız ister cadde üzerinde isterse özel bir alanda olsun, AutoVu sistemi belediye otoparkları, üniversiteler ve özel otoparklar gibi çeşitli kuruluşlar için idealdir.

20 yılı aşkın süredir yenilikçi teknoloji geliştiren, GENETEC çözümleri, park uygulama verimliliğini ve operatörlerin ellerindeki göreve odaklanmalarını sağlayan tutarlı yüksek hassasiyetli çalışabilme yeteneğini artırır.

ALPR’ ın yardımcı olabileceği 4 yol

Park uygulaması İçin Kapsamlı Çözümümüzün Temel Özelliklerine Bir Göz Atın

Park uygulama verimliliğini ve uyumluluğunu artırın: Park görevlilerinizin aynı anda birden fazla park etme kuralını uygulayabilmesine yardımcı olun ve plaka okumayı ve tanımlamayı otomatikleştirerek devriyelerini daha hızlı tamamlamalarını sağlayın. En yüksek doluluk oranına göre rota tanımlamak, daha az uyumluluğa sahip alanları hedeflemek, aboneleri otomatik olarak tanımlamak ve biletleme anlaşmazlıklarını azaltmak için ALPR sisteminin yakaladığı verileri kullanabilirsiniz.

Gerçek zamanlı olarak sokak ihlalleri ve park yeri doluluk oranını izleyin: Kapısı veya belli bir girişi olmayan sokak üzeri park alanlarınıza giren ve çıkan araçları hem gözetleyip hem de kayıt altına alın. AutoVu Free Flow, her aracın ne zaman girdiğini bilmenizi ve içeri giren aboneler ile alınan ödemelerin listesini karşılaştırmanızı sağlar. Sonuç olarak herhangi bir ihlal durumunda yetkilileri direkt araç veya araçların olduğu park bölgesine yönlendirebilir gerekli müdahaleyi hızlıca gerçekleştirmiş olursunuz.

Çakışmaları engelleyerek personellerin daha verimli çalışmalarını sağlayın: Park çalışanlarını, park edenler ile oluşabilecek anlaşmazlıkları, onları giyilebilir kameralarla donatarak azaltabilir veya ortadan kaldırabilirsiniz. Bu kameralar ihlalleri ve biletleme işlemlerini kaydeder ve gerekli durumlarda bu işlemleri birleştirerek ihtiyaç duyulan kanıtların oluşturulmasını sağlar. Cezai takibat durumlarında sözlü veya fiziki saldırıları tespit etmek ve buna ait kayıtları bulmayı kolaylaştırır.

Daha doğru kararlar alın: Çok sayıda park yeri verisinden yararlanarak altyapı yatırımları hakkında iç görü odaklı doğru kararlar alabilirsiniz. Tüm park alanlarınız için geçmiş doluluk istatistikleri ile, bakımlarının ne zaman planlanacağına karar vermek ve gerektiğinde daha fazla park yeri tahsis etmek için park alanı modellemelerini kullanabilirsiniz.


Daha Fazla Bilgi Sağlayan ALPR

AutoVu ALPR sistemi, doğruluğu ve operatör verimliliğini artıran özellikler sunar, ek olarak, aynı alanda zaman limitli park uygulaması ALPR okumaları bağlam görüntüleri, zaman damgaları ve GPS koordinatları ile artırılır ve tam araç imajlarını içerir. Bu bağlamsal verileri sağlayarak, AutoVu sistemi kanıt toplamayı otomatikleştirir ve biletleme itirazlarını azaltır.SharpV Kamera

Erişilebilir, son derece hassas ve kurulumu kolay AutoVu SharpV, sağlamlaştırılmış, çevresel olarak kapalı bir ünitede yüksek çözünürlüklü iki kamerayı yerleşik işleme ve aydınlatmayla birleştirir. İster park izlemesini ister park güvenliğini artırmak olsun, SharpV bağlamsal videoyu aynı anda Security Center AutoVu’ ya aktarır.SharpX Kamera

En Küçük Yüksek Çözünürlüklü ALPR Kamera
AutoVu SharpX kameraları ile günün her saatinde ve yüksek hızlarda plakaları okuyun. Tek bir harici işlem birimine bağlı dört adede kadar kamerayı destekleyen SharpX, park etme ve kolluk uygulamalarında maksimum kapsama alanı ve en yüksek düzeyde doğruluk sağlar.


Sokak Dışında Sabit Park Yeri

AutoVu ™ Free Flow ile sokak dışındaki otoparkları gerçek zamanlı olarak izleyin. Free-Flow, Sabit ALPR kameraları kullanarak otoparklara Pay-by-Plate teknolojisini getirir, park alanlarınıza giren ve çıkan tüm araçları takip eder ve bunları ödemelerle eşleştirir. İhlaller merkez ofiste otomatik olarak güncellenerek devriye rotalarını optimize etmenize ve memur verimliliğini artırmanıza olanak tanır.

Mobil Park Uygulaması

Mobil ALPR park sistemi ile daha fazla bölgeyi kapsayarak uygulama verimliliğini artırın. Kompakt SharpX kameraları ile donatılan devriye araçlarınızla daha fazla caddede devriye gezin, aynı anda birden fazla park kuralını uygular ve rotadaki yasaklı olan araçları otomatik olarak algılar. Araç renkli bağlam görüntüleri, görevli memurların kural ihlali yapan araçları hızlı bir şekilde tanımlamasına ve onaylamasına olanak tanıyan destekleyici kanıtlar sağlar