GENETEC Security Center

Havaalanları için
Dünya çapında iki yüzü aşkın havalimanın da çalışan ve özel geliştirmeleri ile birlikte anlık değişimlere, yüksek trafik hacmine en akılcı bir şekilde cevap veren, yönlendiren Airport sense. Bir hava limanında olması gereken her şeyi içinde barındırır. Airport sense seçkin havalimanlarında tecrübe edinen, sürekli öğrenen ve istikrarlı çalışan tümleşik güvenlik platformudur

Havaalanları için GENETEC Security Center, operasyonlarınızın en yoğun duruda bile stabil çalışmasına yardımcı olmak için tasarlanmış, havalimanına özel yeteneklerle birlikte geliştirilmiş tümleşik bir güvenlik platformudur.
Security Center Omnicast ™ IP video yönetim sistemi (VMS) ile tüm kamera görüntülerinizin en güvenilir şekilde kaydedildiğinden emin olun. Omnicast sistemi, havalimanındaki dinamik olarak değişen ihtiyaçları ölçeklendirmenize ve bunlara uyum sağlamanıza olanak tanıyan, kamera ve güvenlik sektörünün önde gelen tüm marka ve ürünleri ile tam uyumlu çalışan en güvenilir sistemdir.
Security Center Synergis IP Geçiş kontrol sistemi ile mevcut sisteminizi ve üçüncü parti geçiş kontrol cihazlarını, belirlediğiniz kurallar çerçevesinde, geçiş denetimlerini uygulayın. Dahili yük devretme ve P2P iletişimi ile her zaman kesintisiz yolcu hareket ve akışını sağlayabilirsiniz.
Security Center AutoVu ™ otomatik plaka tanıma (ALPR) sistemi ile plaka okuma ve tanımlamayı otomatikleştirin. Trafik ve park kontrol ekibiniz, park denetimlerini kolayca uygulayabilir, otobüsler, taksiler ve diğer araçlar yerlerini bulabilir ve sayabilirler.
Havaalanı Güvenlik Çözümleri Portföyümüz

Uçuş İşletmeleri Mantığı
Havaalanı Operasyonel Veritabanınızı Security Center’a bağlayın ve uçak hareketinin gerçek zamanlı durumuna göre tüm güvenlik operasyonlarını ve kapı yönetimini otomatikleştirin.

Boarding (Uçağa biniş) Güzergah Yönetimi
Yolcu Geliş/Gidiş prosedürlerini otomatikleştirin ve yolcu ayrım ve sınıflandırılmasının doğru şekilde yapılmasını sağlayın. Bu, iç ve dış hat uçuşları için kapı paylaşımı gibi altyapıların ortak kullanımının geliştirilmesine yardımcı olur.

Yasaklanmış Alan Gözetimi
Pistler, uçak, yolcular ve personel güvenliğini arttırmak, potansiyel tehditleri, davetsiz misafirleri ve insansız hava araçlarını tespit etmek için radar, LiRadar, çit ve sınır algılama ekipmanları ve video analizleri kullanın.

Ortak karar yönetim sistemi
Genetec Mission Control ™ Ortak karar yönetim sistemi ile basit alarm yönetiminin ötesine geçin. Binlerce sensörden veri toplayın ve onları anlamlı hale getirin; personel ve ekiplerinizi, karmaşık süreçlerinizi ve anlık gereksinimlerinizi takip ederek onlara rehberlik ederek yönlendirin.

Yolcu Akışı Analizi
Yolcu sayımını, kuyrukları ve doluluk oranlarını gelişmiş analizlerle ölçün ve görselleştirin, yolcu hareket ve akışını tahmin etmek için güvenlik kameraları gibi sensörlerden değerli bilgiler toplayabilir, sıkışıklık ve yoğunlukları azaltmak için uyarı ve emirler gönderebilirsiniz.

Kimler Yararlanır ?

Kontrol Odası Operatörü
Güvenlik için Tümleşik bir vizyon benimseyerek güvenlik riskini azaltır – bu, yıllar boyunca havaalanı ve yolcu sayılarının büyümesiyle birlikte ölçeklendirilebilir.

Terminal Operasyon Müdürü
Tümleşik tek bir arayüzden yararlanarak günlük planlama, zamanlama ve raporlamayı iyileştirir – veri depolarını ve kalabalıklarını ortadan kaldırır

Yer Hizmetleri Müdürü
Uçak hareketlerini, terminal aktivitesini, yükleme rampalarını ve kargo elemesini optimize eder. Dahili, harici güvenlik gerekliliklerini ve tüm güvenlik yönetmeliklerini karşılar.

Havaalanı BT Yöneticisi
Sürekli güvenlik sağlar, verilerin gizliliğini sağlar ve güvenlik açıklarını azaltmaya yardımcı olur.

Daha Akıcı Bir Yolcu Deneyimi Oluşturun

Havaalanınızın başarısı, yolcularınızın rahatlığı ve mutluluğu ile yakından ilişkilidir. Yolcuların, havalimanı girişinden check-in’e, güvenlik taramasından apronlara, Free shoplardan ve dinlenme alanlarına kadar nasıl sorunsuz bir şekilde geçtikleri memnuniyet düzeylerini doğrudan etkiler. Amaç, havaalanınızın ticari başarısına katkıda bulunacak mutlu yolculara sahip olmaktır.

Security Center Passenger Flow Analytics, video güvenlik kameraları gibi yatırım yapmış olduğunuz sensörlerden gelen verileri kullanarak çok değerli sonuçlar üretebilen gelişmiş bir analiz çözümüdür. Bu bilgiler, havaalanınızda neler olup bittiği hakkında sizin daha derin bilgiler edinmenizi sağlar. Böylece daha akıcı ve daha sorunsuz yolcu ve havaalanı operasyonları gerçekleştirebilirsiniz.

Havaalanınızı Anlama

Havaalanınızın Nasıl Hareket Ettiğini Öğrenin
Havaalanları gelişip büyüdükçe, içeride hizmet veren alış-veriş ve restoranları da aynı oranlarla büyümektedir. Bu alanların getirdiği yolcu hareketliliği, alış-veriş trafiğinin oluştuğu veri trafiği analiz edilerek, bu alanların ticari karlılığının artırılmasını sağlayabilirsiniz.

Perakende Çözümüne Genel Bakış

Yolcuların Davranışlarını Analiz edin
Havaalanındaki terminaller boyunca yolcu hareketi hakkında daha fazla veri toplayarak, yolcuların günlük hareket ve akışını tahmin etmeye başlayabilirsiniz. Yönetim ekibiniz, yolcu hareketleri konusunda uzmanlık geliştirebilir, böylece giriş kapılarından apronlara kadar tüm hareket alanlarına hâkim olabilirsiniz..

Operasyonlarınızı Optimize Etme

Havaalanı içindeki yolcu hareketlerini optimize edin
Terminal kullanımı ve yoğunluğunun yanı sıra seyahat ve ziyaretçi akışını daha iyi takip ederek, gereksiz yoğunluk ve beklemeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Bekleme sürelerini azaltan, iş verimliliğini artıran ve bilinçli memnun yolcular üreten, gerçek verilere dayalı kararlar alabilirsiniz. Buna karşılık, havaalanınızı tekrar tekrar ziyaret eden yolcular, bu deneyimlerini başkaları ile paylaşarak sizlere gönüllü referans olurlar..


Montréal-Trudeau Uluslararası Havalimanı’nda (YUL) uzun vadeli bir güvenlik stratejisinin nasıl oluştuğunu izleyin.


Security Center Yolcu Hareket ve Akış Analizleri

Dijital Devrim ile birlikte havaalanları operasyonlarında veriye dayalı kararlar alabilmek için daha fazla teknolojiye ihtiyaçları vardır. Genetec Security Center Bağlı olduğu tüm kamera, geçiş kontrol sistemleri ve diğer IoT sensörleri üzerinden topladığı verileri analiz eder. Böylece Günlük yolcu yoğunluklarını takibi ve analizlerinin sonucunda operasyonları için çok önemli öngörüler sunar.Edinilen Verileri Performans Ölçümlerine Dönüştürme
Anonim, ham verileri önemli performans göstergelerine (PG’ler) ve havaalanı güvenliği ve operasyonları için hedeflere dönüştürün. Gerçek zamanlı panolar ve doğru raporlama yoluyla anlık ilerlemeyi takip edin.


Güvenlik ekipmanlarınızı farklı amaçlar için kullanın
Security Center (Passenger Flow )Yolcu Akış Analizi, yolcu kuyruklarını, işlem süresini ve terminal kullanımını analiz etmek için video ve sensör verilerini kullanır. Böylece yeni yatırımlara ihtiyaç duymadan hali hazırda kullanılan sensölerin verileri değerlendirilmeye başlanır. Özel donanımlara ihtiyacınız olmadan personelinizin operasyon ve yönetim performanslarını artırabilirsiniz.


Yolcu trafik akışını görselleştirin
Yolcularınızın sık kullandığı yolları ve davranış eğilimlerini yorumlayın ve havaalanı operasyonlarını daha da geliştirmek için terminal ve alışveriş alanı yerleşkelerinizi optimize edin.


Mağaza yöneticilerinin bilinçli kararlar almasına yardımcı olun
Bir adım daha ileri giderek, Güvenlik Merkezi Yolcu Akış Analizinden çıkan sonuçları havaalanınızın mağaza yöneticileri ile paylaşın. Onlara yolcuların hareket ve davranışları ile ilgili bilgiler vererek daha başarılı satış yapmalarını sağlayın.Yolcu hareketleri ve yönlendirmede, Security Center yolcu takip analizi ile farklı bir deneyim kazanın.


Security Center Yolcu Akış Analizi (Flow Analytics) ile performansın izlenmesi


İster havaalanı çapında ister terminal bazında olsun, Security Center Yolcu Akış Analizi web portalı kullanımı, kolay, anlaşılır ayrıca panolar ve haritalar aracılığıyla da değerli öngörüler ortaya çıkartmaya yardımcı olur.
Gerçek zamanlı gelişmiş analitik ve metriklerden bazıları şunlardır:
• Ziyaretçi ve yolcu sayıları
• Kuyruk bekleme süreleri, işlem süreleri
• Yolcu hareketlerinin akışı ve yönü
• Bölge yoğunlukları ve bekleme süreleri.

Genetec Mission Control
Binlerce sensör ve güvenlik cihazından verilerini toplayıp niteleyerek, en karmaşık durumları,olayları tespit eder ve güvenlik ekiplerine kuruluşunuzun için departmanlara göre süreçleri bildirir. Olay gereksinimlerini izleyerek yanıtlarında rehberlik eden basit olay ve alarm yönetiminin ötesine geçmelerini sağlar.

Genetec Clearance

Dijital kanıt yönetiminizi basitleştirin
Video, araştırmacıların olayları gözden geçirmelerine ve suçları çözmelerine yardımcı olacak değerli bir araçtır. Bununla birlikte, gözetim sistemleri, vücuda takılan kameralar ve halk tarafından yakalanan dijital kanıtlardaki artış da soruşturma sürecine yeni zorluklar getiriyor. Genetec Clearance ™, kurumları, kurumsal güvenlik departmanlarını ve kamuoyu arasındaki işbirliğini kolaylaştıran, hepsi de vakaları daha hızlı kapatmanıza yardımcı olan bir dijital kanıt yönetim sistemidir.Daha fazlası için lütfen iletişime geçiniz.